Úvodní stranaAktuální článkyNovinka - Jeep Grand Cherokee SRT8
KALKULACE
DOVOZ VAŠEHO
VOZU SPOČÍTAT
HLÍDAT EMAILEM
NABÍDKU
VOZŮ HLÍDAT

Novinka - Jeep Grand Cherokee SRT8

V posledním článku jsme si představili Corvette C7 Stingray 2014, jednu z mnoha novinek Detroitského autosalonu. Naším dnešním tématem bude faceliftem upravený Grand Cherokee od Jeepu.
 

Vlajková loď Jeepu model Grand Cherokee se dočkala menšího faceliftu. Ten byl dopřán i nejostřejší verzi tohoto modelu, která nese název SRT8.

 

Jak u základní, tak i u SRT verze, vystřídá pětistupňový automat  osmistupňová též automatická převodovka s pádly pod volantem, která byla doposud k vidění jen v modelu 300 od Chrysleru. Tuto převodovku bude Jeep dodávat , jak k turbodieselovému modelu s motorem V6, tak i k „benzíňákům“ 3.6 V6 Pentastar a 5.7 V8 HEMI. Do top SRT8 verze pak bude montován monstrózní 6.4l V8 HEMI se 477 koňmi a točivým momentem 630Nm při 4300 ot/min. U osmiválcových drobečků jistě majitelé ocení funkci Fuel Saver, která nedělá nic obyčejnějšího než, že vypíná polovinu válců při nižších rychlostech.

 

Do již zmíněného faceliftu u základní verze spadají nové světlomety vpředu a vzadu. Změnu světel doznala i verze SRT, u které bych ještě dodal, nové nárazníky, novou přísnější přední masku, zadní spojler a samozřejmě nová litá kola. V interiéru má za sebou změnu nový tříramenný, vyhřívaný volant a hlava řadící páky. Celkovou modernost nového interiéru podtrhuje nová středová konzole, kam byly přesunuty některé ovládací prvky, a které dominuje fabulózní 8 palcový dotykový displej.

 

Kompletní fotogalerii nového Jeepu Grand Cherokee SRT8 si můžete prohlédnout v albu na našem Facebooku.

[KFJ]