Úvodní stranaAktuální článkyNew York - žhavé novinky 2
KALKULACE
DOVOZ VAŠEHO
VOZU SPOČÍTAT
HLÍDAT EMAILEM
NABÍDKU
VOZŮ HLÍDAT

New York - žhavé novinky 2

Dnes tu pro vás máme druhou a zároveň poslední část novinek z New Yorku  - konkrétně z New York International Auto Show (NYIAS):

Durango s příchutí Dodge Dart

Dodge Durango je jedno z nejlepších SUV Ameriky a nyní v New Yorku byla představena jeho nová verze, která prošla důkladným faceliftem a několika úpravami. Přední světla dostala LED diody pro denní svícení, dále se vpředu změnila maska chladiče. Na opak větší úpravou prošla záď vozu, která se nyní více podobá Dodge Dart. Zadní svítilny nezaostaly za předními a dostaly též LED technologii, proměnou prošel i zadní nárazník a objevil se zde i nový střešní spoiler. Celkový dobrý dojem z nového faceliftu nakonec podtrhuje nový design litých kol, jejichž velikost si zákazník může vybrat z nabídky 18 až 20 palců. Uvnitř Duranga se změnil středový panel, na němž se objevila nová 8,4 palce veliká dotyková obrazovka a proměny doznal i volant. Další obrazovky se objevili v hlavových opěrkách, kam v příplatkové verzi Dodge zezadu zabudoval obrazovky s Blu-Ray a DVD. Výběr motorů zůstal stejný, tedy šestiválec Pentastar 3.6l s výkonem 294hp nebo silnější 5.7l V8 HEMI o výkonu 364 splašených amerických koní. Zásadní změnu ale představuje nová osmistupňová automatická převodovka, která se bude montovat k oběma druhům motorů. Důvodem jejího osazení je především zvýšení ekonomičnosti vozu, to znamená devíti procentní úsporu na palivu. A jak to tak vidím, tak oblíbené Durango se stane nyní ještě oblíbenějším.

 

Cadillac odhalil novou generaci sedanu CTS

Cadillac vytvořil novou zbraň na evropské luxusní midsize sedany, kterými jsou „Bavoráky“ z řady 5 a třída E od Mercedesu. Jeho rysy na první pohled vychází z modelů XTS a ATS, CTS tak díky tomu dostalo znovu jiskru a „šmrnc“. Designeři si dali hodně záležet… již ostré hrany CTSka ještě více nabrousili, vpředu zvýraznili masku chladiče a nasadili přísnější nárazník, vše nakonec podtrhla vertikálně orientovaná řada LED diod. Z boku pak tento Cadillac díky téměř pětimetrové délce působí luxusně americky a majestátně. Předchozí generaci bylo nejvíce vytýkáno provedení interiéru, a tak je vidět, jak se u nové verze na tuto problematiku zaměřili. Vnitřek je tedy až přezdoben kůží a měkčenými plasty a podle výběru ještě vše doplňuje obložení z karbonu, dřeva nebo hliníku. Středovému panelu pak dominuje dotykový displej o uhlopříčce 12 palců a všechna zadní okna jsou standardně vybavena záclonkami. O pohon se starají 3 různé typy motorů: čtyřválec s turbem o výkonu 203kW s točivým momentem 400Nm a šestiválce jeden samotný s výkonem 240kW s točivým momentem 373Nm a druhý s dvěma turbodmychadly, které posunují výkon až na 313kW a točivý moment na 583Nm. V základní verzi bude montována automatická převodovka o šesti stupních, a aby ani Cadillac nezůstal pozadu, bude výkon nejsilnějšího motoru přenášet osmistupňová automatická převodovka. Poháněna bude buď klasicky jen zadní náprava a nebo za příplatek obě nápravy zároveň. Maximálka je zaražena na 250 km/h a jednotlivé modely dynamicky zrychlují z 0 na 100km/h podle síly motoru – za 6.1 vteřinu u čtyřválce za 5.9 vteřiny u šestiválce a za úctyhodných 4.6 vteřiny u šestiválce s turby. Výroba nového CTS 2014 začne ve třetím čtvrtletí  letošního roku a je se na co těšit!

 

Ford F-150 SVT Raptor a Shelby?

Pokud jste si mysleli, že Shelby upravuje pouze Mustangy, tak jste na omylu! Nyní si tato firma vzala do parády poněkud větší sousto a tím není nic menšího než jeden z nejoblíbenějších amerických full-size puck-upů Ford F-150 SVT Raptor. Nejprve se podívali určitě na motor a vnitřnosti - dali mu sportovní výfukové potrubí Borla, upravili palivový systém a původní sériovou V8 s obsahem 6.2l ještě doplnili 2.9 litrovým kompresorem a výsledek je znát! K původnímu stádu 417 koní přibylo dalších 167, takže nyní toto monstrum pohání neskutečných 584 „hřebců.“ Ty přenáší na všechna 4 kola šestistupňový automat. Když už jsem zmínil ta kola, tak ta jsou také jiná, a to Goodrich o velikosti 35 palců. Za základní cenu této úpravy, která činí necelých 18000 dolarů (+ cena nového Fordu F-150 SVT Raptor), ještě dostanete grafické polepy (ve výběru 10 možností), speciální plakety „Shelby“, nové boční výdechy, budíky s tlakem kompresoru, a jiné zakázkové čalounění interiéru. Ale pozor! Pokud byste o úpravu měli zájem, tak si možná počkáte, protože Shelby chce takto upravit jen 100 Raptorů ročně…

Kompletní fotologarii k článku naleznete na našem FB.

[KFJ]