Úvodní stranaAktuální článkyChevrolet Tahoe Hybrid
KALKULACE
DOVOZ VAŠEHO
VOZU SPOČÍTAT
HLÍDAT EMAILEM
NABÍDKU
VOZŮ HLÍDAT

Chevrolet Tahoe Hybrid

Chevrolet Tahoe Hybrid

Pomalu k nám míří z USA nový krasavec, a tak jsme se rozhodli vám ho trochu přiblížit. Jedná se model značky Chevrolet - Tahoe Hybrid. Nezalekněte se označení Hybrid, ba naopak. Byla zachována veškerá dynamika a auto se zároveň stalo tzv. zelenějším. Tím mimo jiné narážím také na to, že tento Chevy byl vyhlášen „Nejzelenějším autem roku 2008“.

Chevrolet Tahoe Hybrid je klasické americké SUV s kombinovanou spotřebou 11.5 l/100 km, což je o 30 % méně než u klasické verze Chevroletu Tahoe. O celkový pohon všech čtyř kol se stará motor o objemu 5967 ccm s výkonem 332 koňských sil a k tomu jsou ještě další dva elektromotory se silou 60 kWh, které jsou napájeny 300V baterie. Točivý moment dosahuje hodnoty 498 Nm.

Tento hybrid je výsledkem spolupráce společností GM, BMW a Daimler – Chrysler. Vše spočívá ve vložení elektromotoru mezi normální motor a typickou americkou automatickou převodovku. Celé hybridní ústrojí má dva režimy:

1. První režim se zabývá pohybem při nízkých rychlostech. Patří sem 3 možnosti pohonu, a to buď pouze elektromotorem (nejzelenější způsob), nebo normálním motorem nebo kombinací obou motorů.

2. Druhý režim využije řidič asi nejvíce na dálnici. Kombinuje se krátkodobé využití elektromotoru a hlavní motor jede na plný výkon. Dále jsou tu možnosti pro šetření například – vypnutí poloviny válců, časování ventilů atd.

Ale toto auto není pouze ,,zelené“. Je také bezpečné. Bezpečí všech cestujících zajišťuje celkem osm airbagů.
Další výhodou Tahoe je jeho prostornost. Díky možnosti rozšíření míst na sezení až na celkový počet osm, Chevy Tahoe je vhodný i pro větší rodiny.

Myslím si, že jestli chce někdo hybrid a nechce jen, podle mě, ,,zrůdný“ Prius, pak je pro něj právě Tahoe vhodný. Spojení americké elegance se zelenou myšlenkou je výsledkem tohoto úžasného auta za vcelku téměř stejnou cenu.