KALKULACE
DOVOZ VAŠEHO
VOZU SPOČÍTAT
HLÍDAT EMAILEM
NABÍDKU
VOZŮ HLÍDAT

Chevrolet Camaro ZL1

Novým krasavcem z řad Chevroletu je Chevrolet Camaro ZL1

Představujeme vám nové Chevy Camaro ZL1, které je konceptem Chevroletu pro rok 2012. Chevrolet Camaro ZL1 je nejmladší a současně také nejvýkonnější model, jaký kdy byl v nabídce Chevroletu.

Vychází ze svého předchůdce Camara SS. Je zde použit nový přeplňovaný kompresor, díky němuž stoupl výkon 6.2 litrového V8 motoru z původních 426 koní na skvělých 557 koní při 6100 otáčkách za minutu a točivý moment 750 Nm při 3800 otáčkách za minutu. Ale ani ostatní komponenty modelu nezůstávají pozadu. Byly vylepšeny tak, aby stíhaly výkonnějšímu motoru. Použita byla i nová šestistupňová manuální převodovka Trremec TR-6066 se zkrácenými drahami řízení. Změnami prošel i diferenciál - byl použit model se sníženou svorností.

Podvozek je nově vybaven adaptivními, magneticky řízenými tlumiči. Obsahuje dále také elektronické senzory, které „čtou“ povrch vozovky a automaticky přizpůsobují nastavení podvozku vozu. Díky tomu jsou pozitivně ovlivněny jízdní vlastnosti automobilu.

Ale abychom z jízdy nevynechávali řidiče. Samotné nastavení vozu může samozřejmě ovlivnit i on sám. Má na výběr ze dvou režimů – komfortní Tour a tvrdý Sport.

Změnu zaznamenala i karoserie. Je zde nově navržený přední nárazník a hliníková kapota motoru, jejíž střední část s otvory je z karbonu. Na zádi se objevil nový spoiler a nárazník, pod nímž najdeme dva páry výfukových koncovek.

Interiér je stylizován do černé barvy. Sedadla jsou čalouněna do kůže se středy z mikrovlákna. Na sedadlech, výplních dveří, palubní desce a na některých dalších částech je jemné prošívání červenou nití. Ve standardní výbavě ZL1 je sportovní volant, který je ve spodní části zploštěný, dále hliníkové pedály, head-up display, audio systém Boston Acoustic a zadní parkovací asistent s kamerou.

V sériové výbavě ZL1 budou také pětipaprskové dvacetipalcové elektrony obuté do pneumatik Goodyear Supercar.

Ke zkrocení rychlosti nejsilnějšího Camara slouží kotoučové brzdy Brembo s kotouči o průměrech 370/365 mm.

Vypadá to, že se Chevroletu povedlo vytvořit novou zbraň proti svému konkurentovi Fordu Mustang Shelby GT500. Jak bude úspěšný, budeme moci posoudit již začátkem roku 2012, kdy by se měl objevit v prodeji.

Naši nabídku na tento model naleznete zde.