KALKULACE
DOVOZ VAŠEHO
VOZU SPOČÍTAT
HLÍDAT EMAILEM
NABÍDKU
VOZŮ HLÍDAT

Cadillac Elmiraj

Cadillac minulý týden představil v Pebble Beach nový koncept, který nese jméno Cadillac Elmiraj. Tento 5,2 metru dlouhý vůz navazuje na svého slavného předchůdce Cadillac Ciel, který se také představil zde v Pebble Beach před dvěma lety a i ten zůstal ve fázi konceptu. Mnoho návštěvníků zde na Concours d’Elegance v Pebble Beach jej nazývá Eldoradem 21. století, ovšem dle oficiálních údajů Cadillac zatím neuvažuje o jeho sériové výrobě. Tento vůz má spíše ukazovat vizi designerů, jakým směrem se bude ubírat krása Cadillaců do budoucna, která je založená na uměleckém směru Art & Science. Tento styl je založen na masivní pětiúhelníkové masce chladiče, vertikálních světlech vpředu i vzadu s nejmodernější LED technologií a na prolisu, který se táhne přes celý vůz.

Pod neskutečně dlouhou kapotou se neskrývají nějaké baterky a elektromotory, jak by si leckdo mohl myslet, ale pořádný vidlicový osmiválec s obsahem 4,5 litru s dvěma turbodmychadly.Tento nefalšovaný americký „drobeček“ ze sebe vymáčkne až 507 koňských sil a jeho maximální točivý moment je 678Nm. Všechna tato síla se žene na zadní nápravu, ale krotí ji karbon-keramické brzdy od Bremba, které jsou kryty dvaadvaceti palcovými koly.

Čtyřmístný interiér má ohromovat stejně tak jako exteriér, proto jsou zde použity naprosto neobvyklé materiály, jako je čalounění z velbloudí kůže či obložení z ručně opracovávaného brazilského palisandru. Potencionálního zákazníka Cadillacu též má ohromit masivní středová konzole, deseti palcový dotykový displej, který vyjíždí z palubní desky dle potřeby, průhledné analogové přístroje a čtyři samostatná sedadla s velmi luxusním a propracovaným designem. Když se tedy podívám na Elmiraj, uvědomuji si, že se máme nač těšit u budoucích modelů, které Cadillac odhalí, teda pokud použije nápady, technologie a design z přepychového Elmiraj(e).

 

Základní údaje:

Délka: 5207mm

Šířka: 1930mm

Výška: 1397mm

Váha: 1814kg

Motor: 4,5l V8 s dvěma turby

Výkon: 507 koní

Točivý moment: 678Nm

 

Více foto a video tohoto modelu najdete na našem FB.

 

KFJ